Dzień: 2018-06-20

Niosący radość dzieciom

„Niosący radość dzieciom – Kawalerowie Orderu Uśmiechu”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim „Niosący radość dzieciom – Kawalerowie Orderu Uśmiechu” organizowanym przez ZSU w Rabce pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego i Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. (więcej…)

O Złoty Pączek Głogu

6-go czerwca 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie w ramach XXIV „Głogowskich Konfrontacji Literackich” odbyło się podsumowanie konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „O Złoty Pączek Głogu”. Uczennica naszej szkoły Natalia Kochman z kl. 4g zdobyła w tym konkursie III miejsce. (więcej…)

Zielona Szkoła w Pogorzelicy

W dniach od 14.05. do 24.05.2018r. uczniowie klasy 4e i 5e  wypoczywali w pięknej nadmorskiej miejscowości Pogorzelicy. Zielona Szkoła to świetny pomysł by aktywnie spędzić czas z koleżankami i kolegami zwłaszcza, że towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda oraz bogaty program pobytu. Infrastruktura ośrodka, gdzie przyszło nam zamieszkać przyprawiała o mały zawrót głowy: pole do minigolfa, boisko do siatkówki plażowej i koszykówki, place zabaw, cymbergaje a także kompleks basenowy z jacuzzi….  A wieczorami – dyskoteka, zumba, ognisko, cyrk… Korzystając z pięknej pogody spędzaliśmy czas na plaży.   (więcej…)

W Krainie Rękodzieła

W roku szkolnym 2017/2018 organizowane były warsztaty rękodzieła artystycznego pt,, W krainie rękodzieła”. Zajęcia odbywały się cyklicznie raz w tygodniu, i brali w nich udział uczniowie klas 1-4. (więcej…)

Koło kulinarne

W roku szkolnym 2017/2018, podobnie jak w poprzednim, w naszej szkole   odbywają się zajęcia  koła kulinarnego. Uczestniczą w nim uczniowie z klas IV – V. Program  koła uwzględnia  najważniejsze zagadnienia z zakresu organizacji i higieny żywienia. Głównym jego założeniem jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką kulinarną i  przygotowaniem potraw. (więcej…)

Mój przyjaciel pies

Sprawozdanie z VII Powiatowego Konkursu ,,Mój przyjaciel pies”.

W dniu 13 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie VII Powiatowego Konkursu ,,Mój przyjaciel pies”. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Głogowskiego Towarzystwa Literackiego oraz Marii Czerwińskiej – założycielki Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA, treserki zwierząt grających w filmach i telewizji, Kawalera Orderu Uśmiechu. Konkurs polegał na opisaniu swoich przygód, wrażeń, wzruszeń i wszystkich innych emocji, których źródłem jest pies. (więcej…)