Mój przyjaciel pies

Sprawozdanie z VII Powiatowego Konkursu ,,Mój przyjaciel pies”.

W dniu 13 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie VII Powiatowego Konkursu ,,Mój przyjaciel pies”. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Głogowskiego Towarzystwa Literackiego oraz Marii Czerwińskiej – założycielki Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA, treserki zwierząt grających w filmach i telewizji, Kawalera Orderu Uśmiechu. Konkurs polegał na opisaniu swoich przygód, wrażeń, wzruszeń i wszystkich innych emocji, których źródłem jest pies.

Celem konkursu było:

– promowanie przyjaźni między dzieckiem, a zwierzęciem

– możliwość podzielenia się wrażeniami i odczuciami dotyczącymi przyjaźni z psem

– rozwijanie zdolności literackich

– rozwijanie zainteresowań i uzdolnień humanistycznych wśród uczniów szkół podstawowych Głogowa i okolic

– wyłonienie i promowanie uczniów zdolnych, ich nauczycieli i szkół

W konkursie udział wzięło 147 uczniów z 12 szkół ( SP 3, SP 6, SP 7, SP 10, SP11, SP 12, SP 12 , SP Aslan, SP Jaczów, SP Jerzmanowa, SP Nielubia, SP Serby, ), wpłynęły 162 prace. Niektórzy uczniowie dołączyli do swoich prac zdjęcia i rysunki. Dzieci opisywały własne przeżycia i historie związane ze zwierzętami, przelewały na papier swoje marzenia związane z posiadaniem psa. Prace były naprawdę piękne i bardzo wzruszające.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego weszli nauczyciele organizatorzy – Ewelina Kujawa, Katarzyna Kruk-Adamska, Joanna Zelmańska oraz pan Krzysztof Jeleń – przedstawiciel Głogowskiego Towarzystwa Literackiego.

Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców konkursu:

KATEGORIA I-III WIERSZ

I MIEJSCE – ALICJA WÓJCIK

II MIEJSCE – MARCJANNA WOŁOSZYN

III MIEJSCE – PAWEŁ TUCZYŃSKI

WYRÓŻNIENIE: LILIANNA MAGIERA, BORYS MARUCHNIAK, OLIVIER STUPNICKI

KATEGORIA I – III PROZA

I MIEJSCE – MARTYNA ŁUŻNA

II MIEJSCE – AMELIA PRZEWOCKA

III MIEJSCE – WERONIKA WIĘCEK

WYRÓŻNIENIE: MARTYNA BUCZEK

KATEGORIA IV – VI WIERSZ

I MIEJSCE – WOJCIECH ANDERKO

II MIEJSCE – ALEKSANDRA CZYCZYK, JULIANNA SZAWARYN

III MIEJSCE – JAGODA DAROWSKA

WYRÓŻNIENIE: HANNA NIENARTOWICZ, EMILIA KANTOWICZ, SZYMON SZYWAŁA, AMELIA WINIARSKA

KATEGORIA IV – VI PROZA

I MIEJSCE – KACPER KACZMAREK

II MIEJSCE – MIKOŁAJ TERESZKIEWICZ

III MIEJSCE – AMELIA RUDZKA

III MIEJSCE – HANNA DROZD

WYRÓŻNIENIE: LENA HEJMEJ, JAKUB KRUK, AMELIA POLOWCZYK.

Organizatorzy: Ewelina Kujawa, Joanna Zelmańska, Katarzyna Kruk-Adamska