sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Zielona Szkoła w Pogorzelicy

20 czerwca 2018
Zielone szkoły

W dniach od 14.05. do 24.05.2018r. uczniowie klasy 4e i 5e  wypoczywali w pięknej nadmorskiej miejscowości Pogorzelicy. Zielona Szkoła to świetny pomysł by aktywnie spędzić czas z koleżankami i kolegami zwłaszcza, że towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda oraz bogaty program pobytu. Infrastruktura ośrodka, gdzie przyszło nam zamieszkać przyprawiała o mały zawrót głowy: pole do minigolfa, boisko do siatkówki plażowej i koszykówki, place zabaw, cymbergaje a także kompleks basenowy z jacuzzi….  A wieczorami – dyskoteka, zumba, ognisko, cyrk… Korzystając z pięknej pogody spędzaliśmy czas na plaży.  

            Uczestniczyliśmy również w atrakcyjnych wycieczkach. Już pierwszego dnia w drodze nad morze zawitaliśmy do Międzyzdrojów, gdzie byliśmy w Planetarium i w Muzeum Figur Woskowych. Innym razem wyruszyliśmy na wycieczkę do Kołobrzegu. Pobyt w tym pięknym mieście rozpoczęliśmy od rejsu statkiem, który dla wielu dzieci stał się niesamowitym przeżyciem. Niezapomnianą atrakcją była przejażdżka kolejką „Retro” do   Trzęsacza. W Multimedialnym Muzeum na Klifie uczniowie poznali historię związaną z ruinami kościoła, legendę o Królu Mórz i córce Zielenicy. Byliśmy również na wycieczce w Centrum Słowian na Wyspie Wolin, gdzie braliśmy udział w fantastycznych zajęciach warsztatowych.
            Na zakończenie wszyscy uczestnicy Zielonej Szkoły otrzymali upominki oraz nagrody za I miejsca w konkursach. Panie czasami zaskakiwały nasze podniebienia rarytasami. Raz była to pizza, raz desery lodowe, innym razem lody na dobranoc. Humory dopisywały wszystkim przez cały pobyt. Podczas wyjazdu przeżyliśmy wiele przygód, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

D. Kukła, M. Juźwiak, H. Krawczyk

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Kalendarz

Nadchodzące

Działania Samorządu Uczniowskiego

  • 14.02. - Poczta Walentynkowa
  • 18.02. - Dzień Kota

Uczestniczymy w programach: