sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Hipoterapia i dogoterapia

08 października 2018
Integracja

Uczniowie z klas integracyjnych  w nowym roku szkolnym rozpoczęli zajęcia z HIPOTERAPII I DOGOTERAPII, które realizowane są w ramach  Zadania Publicznego pod tytułem „Spotkania terapeutyczne Hipoterapia 2018 I DOGOTERAPIA współfinansowanego przez Gminę Miejską Głogów i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Dzieciom Uśmiech” działającego na rzecz Uczniów naszej Szkoły. Dzieci pod opieką nauczycieli rewalidacji ruchowej jeżdżą do stadniny koni w Bienkowie gdzie odbywa się terapia na koniu i  dogoterapia.

 Hipoterapia i dogoterapia jest metodą wieloprofilowego usprawniania a co najważniejsze daje radość, wywołuje uśmiech i podnosi poczucie własnej wartości tych dzieci. Poza tym jest to czas kontaktu z przyrodą, zwierzętami, przebywania w terenie zielonym, czas wspólnej zabawy połączony z terapią.

Uczestniczymy w programach: