sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Zielona szkoła w Przemkowie

16 października 2018
Integracja

Między 1 a 5 października  2018r. klasa V A i VG  pod opieką wychowawców p. Elżbiety Kosiatej  i p. Katarzyny Kruk-Adamskiej spędzały miło czas na ,,Zielonej Szkole” w Przemkowie. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zapoznaliśmy się z zasadami pobytu, urządziliśmy się w pokojach i wybraliśmy grupowych. Nauczyciele zapoznali nas
z konkursem „ Mój udział w życiu grupy”, gdzie oceniana była aktywność na zajęciach, kultura osobista, zachowanie podczas zajęć , przestrzeganie regulaminów i zasad bezpieczeństwa. Potem poszliśmy na spacer po Przemkowie. Podczas pieszej wycieczki poznaliśmy zabytki i obiekty historyczne ważne dla miasta.

W czasie naszego pobytu w Przemkowie ogromną popularnością cieszyły się warsztaty tkackie, podczas których pani Leokadia ciekawie opowiadała o dawnym
i współczesnym tworzeniu tkanin. Uczniowie mieli także okazję wyplatać swoje dywaniki. Następną atrakcją były warsztaty koralikowe, podczas których nasi uczniowie uczyli się wyrabiać przepiękne bransoletki różnymi technikami.  Pojechaliśmy również na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego „Świerkowe Zacisze”, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wyglądała dawna kuchnia oraz samodzielnie przygotować masło. Nie było to łatwym zadaniem. Na koniec zjedliśmy pyszne bułeczki posmarowane  tym masełkiem.

W miasteczku otoczonym  zielonymi lasami nie mogło zabraknąć gier terenowych . Były to lekcje ekologiczno-przyrodnicze. Poza tym świetnie się bawiliśmy  podczas integrujących grupę zabaw. Wieczorami nie zabrakło dyskotek, tańców, śpiewów, a na zakończenie ogniska.  To był wspaniały, wspólnie spędzony czas! Liczne, ciekawe zajęcia i  dobre humory sprawiły, że pobyt był udany i żal było wracać do domu.

Medal wzorowego wychowanka DWDz w Przemkowie otrzymały:
Martyna Krupa z klasy Va oraz Natalia Tobólska z klasy Vg.

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Kalendarz

Nadchodzące

Działania Samorządu Uczniowskiego

  • 14.02. - Poczta Walentynkowa
  • 18.02. - Dzień Kota

Uczestniczymy w programach: