Dzień: 2018-10-18

Lubuskie Muzeum Wojskowe

W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wiele uroczystości i innych działań przybliża uczniom tę najważniejszą rocznicę. Uczniowie klas 2 c i 3 d mieli okazję poznawania historii naszego kraju ,,na żywo”. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie to miejsce, w którym najlepiej można zdać sobie sprawę z bohaterstwa Polaków walczących za Ojczyznę. (więcej…)

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 17.10.2018r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet wychowanka świetlicy. Uczniowie wspólnie złożyli przysięgę, pod którą własnoręcznie podpisali się. Wykorzystując piękną aurę za oknem, dalsza część uroczystości odbyła się na dworze, w duchu sportowej rywalizacji. (więcej…)

Pierwszoklasiści „po lekcjach”

Uczniowie klas pierwszych przebywający w świetlicy szkolnej miło czas spędzają, zabawy, tańce, malowanki – dużo się dzieje. Pogoda nam dopisuje na placu zabawa się bawimy, integracja to podstawa!

Wesołe Ranczo

11 października klasy 4 c i 4 h pojechały na wycieczkę gospodarstwa agroturystycznego “Wesołe Ranczo” w Niechłodzie.

Kiedy wysiadaliśmy z autobusu, zostaliśmy przywitani przez gromadkę psów. Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w zagrodzie. Mogliśmy je karmić, dotykać i nosić. Największym powodzeniem cieszyły się świnki morskie, króliki oraz przede wszystkim koty. (więcej…)