Spotkanie u Weterynarza

Dnia 24.10.2018 r. grupa pierwszoklasistów ze świetlicy wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego „ Zwierzak”. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.

Wychowankowie dowiedzieli się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pan Bartek, opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania czworonożnych pacjentów. Miały okazję zobaczyć jak pod mikroskopem wyglądają krwinki czerwone.

Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. W czasie spotkania została przeprowadzona „operacja” na pluszowej kaczuszce, która miała w brzuchu ciało obce. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem.