Pomóżmy kasztanowcom

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Pomóżmy kasztanowcom”. W akcji udział wzięli uczniowie koła ekologicznego z klas IV-VI. Akcję w tym roku szkolnym przeprowadziliśmy w październiku, której celem było grabienie i zebranie w worki liści kasztanowców rosnących na terenie naszej szkoły. Objęliśmy swoimi działaniami 10 drzew, które rosną wzdłuż ogrodzenia od ulicy Polnej.

Przypomnieliśmy również  wiadomości na temat cyklu rozwojowego i występowania szrotówka kasztanowcowiaczka oraz  metod walki z tym owadem.

Zadowalający jest efekt naszej pracy, gdyż co roku nasze kasztanowce są, w co raz „lepszej kondycji”. Dlatego też, w kolejnych latach podejmować będziemy dalsze działania na rzecz ochrony tych drzew.

Marta Gołąbek