Sukces naszej uczennicy

Dnia 6 listopada w siedzibie Nadleśnictwa Milicz odbył się XXVI Sejmik Ekologiczny, podczas którego nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu przyrodniczego „Przyroda zimową porą”. Jest nam niezmiernie miło pochwalić się sukcesem uczennicy naszej szkoły- Natalii Trojnar z klasy VI d.

Natalia znalazła się w gronie uczniów Dolnego Śląska, których prace zostały zauważone i docenione. Oprócz otrzymanych nagród, uczestnicy mieli okazję poznać działania podejmowane przez Lasy Państwowe we współpracy z naukowcami, mające na celu ponowne przywrócenie jednego z najbardziej zagrożonych gatunków ptaków – głuszca do ich naturalnego środowiska. Ciekawym miejscem okazał się Dom Drzewa, będący zabytkową siedzibą wyłuszczarni szyszek.

Marlena Polakowska