Z wizytą u leśnego skrzata

Jesień w lesie jest piękna. Mogli się o tym przekonać uczniowie z klasy I a i I c. 30 października pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach „ Z wizytą u leśnego skrzata”, przeprowadzonych na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Podczas tej lekcji przyrody uczniowie poznali zasady zachowania się w lesie , ćwiczyli rozpoznawanie wybranych gatunków drzew i innych roślin , poznali pracę leśnika , poznali ciekawostki z życia leśnych zwierząt . Wspaniała słoneczna pogoda pozwoliła również na doskonałą zabawę na świeżym powietrzu. „Złota Polska Jesień” pozwoliła również na zorganizowanie ogniska i pieczenie kiełbasek , co było całkiem przyjemnym zakończeniem pierwszej klasowej wycieczki obu klas.