sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Stulecie odzyskania niepodległości

28 listopada 2018
Wydarzenia

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji również nasza szkoła włączyła się do upamiętnienia tego doniosłego wydarzenia. Już od września uczniowie szkoły brali udział w konkursach wiedzy oraz plastycznych, projektach i akcjach związanych z rocznicą, m. in. w konkursie o Józefie Piłsudskim.

Uczniowie także zbierali informacje, zdjęcia i dokumenty o swoich przodkach, przygotowywali projekt pt. Mój pradziad służył ojczyźnie oraz pisali życzenia dla Polski.

W szkole odbył się również konkurs przyrodniczy pt. Wielcy Polacy oraz konkurs języka angielskiego związany z niepodległością.

W ostatnim tygodniu przed Świętem Niepodległości w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, uczniowie mogli wysłuchać opowiadań o historii Polski, m. in. o niedźwiedziu Wojtku.

Na szkolnych korytarzach można było obejrzeć gazetki poświęcone niepodległości a wszystkie klasy zostały przyozdobione symbolami narodowymi.

9 listopada odbyły się uroczyste apele dla uczniów naszej szkoły przygotowane przez koło muzyczne, klasę 6 b oraz opiekunów. O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn Polski a następnie zatańczyliśmy poloneza. Po zakończonych uroczystościach klasa 4 f oraz 5 d wypuściły w niebo biało-czerwone balony z życzeniami dla naszej ojczyzny oraz udały się na „spacer wolności”. Podczas spaceru dzieci rozdawały mieszkańcom osiedla kotyliony, przypominając tym samym o zbliżającym się święcie.

 

 

 

Uczestniczymy w programach: