sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Tydzień życzliwości

28 listopada 2018
Klasy 1-3

21 listopada został uchwalony Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Co trzeba zrobić, aby należycie potraktować to święto?  Niewiele – uśmiechnąć się i okazać sympatię!

W listopadzie w naszej szkole dużo miejsca i czasu poświęciliśmy kształtowaniu postaw uczniów  i dorosłych realizując zadania z okazji Światowego Dnia Życzliwości oraz Praw Dziecka.

Zadania rozpoczęliśmy od przeprowadzenia lekcji wychowawczych nt. „Mam kolegów i koleżanki”.  Efektem prowadzonych lekcji był wybór „Dobrego kolegi” lub „Dobrej koleżanki”. Wybrano dzieci, które swoim zachowaniem stanowią wzór do naśladowania dla innych uczniów- prezentują postawy życzliwości, pomocy, zrozumienia, tolerancji i uczciwości. Powstał szkolny Model Dobrego Kolegi stworzony przez uczniów- pokazujący  jakich kolegów chcemy mieć na co dzień. 

Każdy uczeń miał okazję być dobry i życzliwy podczas akcji charytatywnej „Kramik słodkości”. Na terenie szkoły sprzedawano ciasta upieczone przez Rodziców, ciasteczka wykonane przez wychowanków świetlicy podczas zajęć kulinarnych „Ciasteczka dla przyjaciela” oraz rogaliki drożdżowe pieczone przez wychowawców świetlicy. Uzyskane pieniądze przekazano na wsparcie dla osób potrzebujących z Głogowskiego Hospicjum.

Uczniowie i nauczyciele mieli okazję wyrazić dowód sympatii przekazując pozdrowienia i życzenia wybranym osobom poprzez wystawioną w korytarzu Skrzynkę Życzliwości.

Wszystkich chętnych do wspólnej i zgodnej zabawy zachęcała muzyka podczas muzyczno- tanecznych przerw. Każdymógł potańczyć z dziewczynkami ze szkolnego zespołu tanecznego „Goya”.

Powstała alejka „Wesołych emotikonek” zachęcających do życzliwości na co dzień.

Wiele działań odbywało się w świetlicy szkolnej. Dzieci wraz z nauczycielkami wykonywały bransoletki przyjaźni, a także kartki i słoik życzliwości oraz koniczynki dobrych uczynków.

Podsumowaniem tygodniowych działań był apel dla uczniów klas I- III z inscenizacją „Jak być życzliwym”. Podczas apelu przypominano dzieciom również o ich prawach i obowiązkach.

Uczestniczymy w programach: