Tydzień życzliwości

21 listopada został uchwalony Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Co trzeba zrobić, aby należycie potraktować to święto?  Niewiele – uśmiechnąć się i okazać sympatię!

W listopadzie w naszej szkole dużo miejsca i czasu poświęciliśmy kształtowaniu postaw uczniów  i dorosłych realizując zadania z okazji Światowego Dnia Życzliwości oraz Praw Dziecka.

Zadania rozpoczęliśmy od przeprowadzenia lekcji wychowawczych nt. „Mam kolegów i koleżanki”.  Efektem prowadzonych lekcji był wybór „Dobrego kolegi” lub „Dobrej koleżanki”. Wybrano dzieci, które swoim zachowaniem stanowią wzór do naśladowania dla innych uczniów- prezentują postawy życzliwości, pomocy, zrozumienia, tolerancji i uczciwości. Powstał szkolny Model Dobrego Kolegi stworzony przez uczniów- pokazujący  jakich kolegów chcemy mieć na co dzień.

Uczniowie i nauczyciele mieli okazję wyrazić dowód sympatii przekazując pozdrowienia i życzenia wybranym osobom poprzez wystawioną w korytarzu Skrzynkę Życzliwości.

Wszystkich chętnych do wspólnej i zgodnej zabawy zachęcała muzyka podczas muzyczno- tanecznych przerw. Każdymógł potańczyć z dziewczynkami ze szkolnego zespołu tanecznego „Goya”.

Powstała alejka „Wesołych emotikonek” zachęcających do życzliwości na co dzień.

Wiele działań odbywało się w świetlicy szkolnej. Dzieci wraz z nauczycielkami wykonywały bransoletki przyjaźni, a także kartki i słoik życzliwości oraz koniczynki dobrych uczynków.

Podsumowaniem tygodniowych działań był apel dla uczniów klas I- III z inscenizacją „Jak być życzliwym”. Podczas apelu przypominano dzieciom również o ich prawach i obowiązkach.