Dzień: 2018-12-21

Głogowski Turniej Szachowy

Głogowski Turniej Szachowy „Cztery Pory Roku – Zima 2018”

14 grudnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się Głogowski Turniej Szachowy „Cztery Pory Roku – Zima 2018”. Do zawodów przystąpiło 45 szachistów z 11 głogowskich szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz medale a na zwycięzców czekały puchary i upominki. Dziękujemy Panu Rafaelowi Rokaszewiczowi Prezydentowi Głogowa za ufundowane nagród i patronat nad turniejem. (więcej…)

„Tak, POMAGAM!”

W dniu 8 grudnia 2018 roku  w godz. 09:00 – 17:00 w sobotę Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi  i parafialnym zespołem Caritas działającym przy parafii p.w. Świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Głogowie zorganizowało w marketach Biedronka przy ulicy Polnej i Piłsudzkiego zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. (więcej…)

Konkurs na najpiękniejszą szopkę i ozdobę

Konkurs na najpiękniejszą szopkę i ozdobę choinkową

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest wystawa szopek bożonarodzeniowych. Przed świętami Narodzenia Pańskiego, uczniowie naszej szkoły wykonują przestrzenne szopki, upamiętniające miejsce narodzin Pana Jezusa. Klasy III-VI prezentują szopki składające się z elementów własnoręcznie wykonanych, które równocześnie przeznaczone są na konkurs. (więcej…)

XIX Głogowski Festiwal Szopek

XIX GŁOGOWSKI FESTIWAL SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

W dniu 19.12.2018 odbyło się rozstrzygnięcie XIX Głogowskiego Festiwalu Szopek Bożonarodzeniowych organizowanego przez Głogowski Klub Batalionowy oraz Akcję Katolicką w Głogowie pod patronatem Starosty Głogowskiego oraz prezydenta Miasta Głogów. Odbyła się uroczysta gala w siedzibie Klubu Batalionowego, na którą przybyli młodzi artyści wraz ze swoimi rodzinami i opiekunami. Jury oceniło 41 szopek i 75 ozdób choinkowych zgłoszonych do konkursu. Po dokładnej analizie prac wyłoniło laureatów przeglądu, w tym naszych uczniów. (więcej…)

Przedświąteczna zbiórka dla zwierząt

Hojność polega nie tyle na tym, aby dawać dużo,

Co na tym, aby dawać w odpowiedniej chwili”.

Jean de La Bruyére

Uczniowie 4 c w tygodniu przedświątecznym zorganizowali w klasie zbiórkę karmy oraz ciepłych kołder dla zwierząt z głogowskiego schroniska. (więcej…)

Wylosuj Anioła

„Wylosuj Anioła” to akcja polegająca na pisaniu kartek do dzieci chorych na raka. Powstała ona z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. (więcej…)