sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

„Tak, POMAGAM!”

21 grudnia 2018
Akcje

W dniu 8 grudnia 2018 roku  w godz. 09:00 – 17:00 w sobotę Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi  i parafialnym zespołem Caritas działającym przy parafii p.w. Świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Głogowie zorganizowało w marketach Biedronka przy ulicy Polnej i Piłsudzkiego zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze z naszej szkoły zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Boże Narodzenie to czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Każdorazowo w akcji zbierania żywności  uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas.

 W tym roku prawie 50 uczniów kwestowało równolegle w dwóch sklepach Biedronka przy ulicy Polnej oraz na ulicy Piłsudzkiego. Dzięki pięknej postawie rodziców i dzieci oraz ludzi dobrego serca udało się zebrać ponad pół tony żywności oraz zebrać ponad tysiąc złotych.

Uczestniczymy w programach: