sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

A to Polska właśnie…

16 stycznia 2019
Akcje

Projekt edukacyjny „A to Polska właśnie… Ogólnopolska akcja 100 kartek pocztowych na 100 lecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI”

W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć.  Wszyscy idziemy z duchem czasu zapominając, że pisanie tradycyjnych listów ćwiczy motorykę, wyobraźnię i cierpliwość oraz w oczywisty sposób rozwija kreatywność.

Projekt „A to Polska właśnie…” połączył ze sobą w niecodzienny sposób 100 szkół z całej Polski. Uczniowie ci, jak i nauczyciele, nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. Głównym celem akcji było upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”. Uczniowie klas  5a, 5c, 5f , 5g wraz z wychowawcami przesłali stu szkołom w stu miejscowościach Polski pozdrowienia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Ponadto rozpropagowali w ten sposób swoją szkołę i miasto, ponieważ kartki z pozdrowieniami zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka przedstawiała jego miejscowość. Każda szkoła, która brała udział w projekcie,  na mapie Polski umieściła otrzymane 100 kartek.

Elżbieta Kosiata

Uczestniczymy w programach: