sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Stomatolog

22 stycznia 2019
Klasy 1-3

W listopadzie uczniowie klasy IID odwiedzili gabinet pani stomatolog Dominiki Kopeć- Świgulskiej. Celem spotkania było kształtowanie nawyków prozdrowotnych i uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz jamę ustną jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani doktor przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego.

Podczas spotkania dzieci mogły usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Uczniowie byli bardzo aktywni i wykazywali duże zainteresowanie. Mam nadzieję, ze będą systematycznie odwiedzać gabinet stomatologiczny w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego.

Uczestniczymy w programach: