Koło kulinarne

W  naszej szkole działa koło kulinarne. Uczestniczą w nim uczniowie z klas IV. Program  koła uwzględnia  najważniejsze zagadnienia z zakresu organizacji i higieny żywienia. Głównym jego założeniem jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką kulinarną i  przygotowaniem potraw.

W czasie zajęć poruszane są także  tematy dotyczące  bezpieczeństwa pracy, wartości odżywczych warzyw i owoców, zasad prawidłowego odżywiania się . Zajęcia w wesołej i swobodnej atmosferze odbywają się w poniedziałki. Uczniowie rozpoznają składniki, uczą się je ze sobą łączyć, wspólnie pracują przy tworzeniu efektu ostatecznego.   Ważną rolę odgrywają zajęcia praktyczne, podczas których młodzi kucharze, zdobywają umiejętności przydatne im w życiu codziennym. Dzięki tym zajęciom uczniowie integrują się, uczą współpracy i współdziałania. Zajęcia kulinarne są bardzo lubiane przez dzieci,  także ze względu na wspólną degustację wykonywanych potraw. Najwspanialszy moment to radość ze wspólnie zrobionej potrawy.

M.Juźwiak, D.Kukła