Wiosenny Turniej Głogowskich Świetlic

04 kwietnia Nasza świetlica po raz XVI była gospodarzem Wiosennego Turnieju Głogowskich Świetlic. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem „Alicja w Krainie czarów”.

Razem z nami w zmaganiach wzięli udział przedstawiciele świetlic ze Szkoły Podstawowej Nr 3,6,10 i 11.

Do zabawy zaprosiła nas „Alicja”, która krótko opowiedziała, co nas czeka w czasie zabawy. Naszym specjalnym gościem była Pani Bożenka Woźniak – Przyjaciel Szkoły, wieloletni pracownik Biblioteki Publicznej, która opowiedziała Nam krótką historię z książki „Alicja w Krainie czarów”. Następnie wszyscy przystąpili do zmagań turniejowych. W czasie spotkania, nie tylko musieliśmy wykazać się wiedzą na temat książki, ale również spostrzegawczością i umiejętnością „czarowania”. Wielką atrakcją było wykonanie doświadczenia przez panią Wiolettę, z wykorzystaniem suchego lodu, czy wulkanu z wykorzystaniem sody i octu. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałą wiedzą i chęcią zabawy. Na zakończenie zaśpiewaliśmy „W przyjaźni tkwi siła”, po czym nastąpił ważny moment ogłoszenia wyników. Pierwsze miejsce zajęła świetlica SP10.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy, wychowawcom. Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok.

Galeria Głogów Info: