sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Robotolandia

23 maja 2019
Świetlica

Obecnie roboty i zautomatyzowane maszyny występują niemal w każdej sferze naszego życia. Są wykorzystywane do prac na wysokościach lub pod wodą, w miejscach trudno dostępnych dla ludzi, ale również w Kosmosie, szpitalach, nauce, zapewniają rozrywkę, grają w szachy i coraz częściej także leczą. Dnia 17.05. 2019 w Bibliotece Miejskiej Osiedla Głogowskiego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu “Mój przyjaciel robot”.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, innowacyjności i pomysłowości, zainteresowanie nowymi technologiami i właściwym ich użytkowaniem. Prace były bardzo zróżnicowane a ich konstruktorzy wykazali się dużą kreatywnością. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową w postaci książki A. Frączek „Rymy na każda pogodę” wydaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną im Galla Anonima w Głogowie.

 

 

Uczestniczymy w programach: