sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Warsztaty kulinarne

06 czerwca 2019
Świetlica

Program kulinarny „ Na tropie zdrowego żywienia” realizowany był w  Świetlicy szklonej od XI – V 2109 r. Zajęcia odbywały się cyklicznie raz w tygodniu. Celem zajęć było kształtowanie nawyków zdrowego żywienia. Podczas zajęć praktycznych  uczniowie mieli okazję nauczyć się odpowiedniego przygotowania zbilansowanych posiłków, planowania zakupów, posługiwania się sprzętem AGD,  odpowiedniego doboru składników dań. Poznali wartości miar ( gramy, mililitry etc. ), zasady  nakrywania do stołu- dekoracyjnego składania serwetek, oraz  zasady savoir vivre. W trakcie trwania programu „Na tropie zdrowego żywienia” grupa wychowanków przygotowała; ciasteczka dyniowe, ciasteczka kruche
„Kocie oczka”, świeżo wyciskane soki, deser owsiany, gofry, ciasteczka z mąki graham, muffiny z jogurtem naturalnym, pizzerki, pieczone pączki. Na zakończenie każdy
z uczestników programu otrzymał książeczkę kulinarną z wykonywanymi przepisami. 

 

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast