sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Zielona Szkoła – Darłówko

10 czerwca 2019
Zielone szkoły

W dniach 01.06. – 08.06.2019r. odbyła się „Zielona Szkoła” Darłówku. W tym roku pogoda nam dopisała, dlatego wyjazd był niezwykle udany. Mogliśmy odkrywać swoje talenty, a także poznawać niezwykłe zakątki naszego kraju. Zwiedziliśmy Darłówko i Darłowo.

Udaliśmy się do Historycznego Parku Rozrywki „Od Neolitu do Średniowiecza”, gdzie aktywnie spędziliśmy czas w osadzie historycznej, przekonując się, jak żyli ludzie przed tysiącami lat oraz jakimi narzędziami się posługiwali. Mieliśmy też okazję do sprawdzenia swoich umiejętności podczas wielu zabaw zręcznościowych. Oglądaliśmy panoramę Darłowa z tarasu widokowego latarni morskiej. Miło i beztrosko spędziliśmy czas w Parku wodnym „Jan”. Udaliśmy się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Leonardia”, gdzie znajduje się około setek gier. Są to zarówno gry jedno- jak i kilkuosobowe. Proste zasady sprawiają, że żadne dziecko nie ma problemu z ich opanowaniem, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu to rewelacyjna okazja do spędzenia czasu z dala od wirtualnego świata. Każda gra została zaprojektowana i wykonana z drewna ręcznie w jednym egzemplarzu. Na świeżym powietrzu, wśród setek konstrukcji, które nie miały nic wspólnego z multimediami, nasi uczniowie bawili się rewelacyjnie. Nowe otoczenie, zmiana dotychczasowego szablonu spędzania czasu wolnego i ośmiodniowe rozstanie z rodzicami pobudziło nowe rejony dziecięcej wyobraźni oraz było okazją do doskonalenia samodzielności. Wspólne obcowanie z koleżankami i kolegami z klasy wzmocniło wzajemne więzi. „Zielona Szkoła” dostarczyła uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń, dzięki czemu ten wyjazd na długo pozostanie w ich pamięci.

R.Wojciechowska, A.Sołtysik, J.Powiłan-Wachowiak, Iwona Górska

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast