sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Zielona szkoła w Bukowcu

13 czerwca 2019
Zielone szkoły

W dniach 31.05.-07.06.2019 r. w Bukowcu  odbyła się „Zielona szkoła”  dla uczniów klasy 4e, 4f oraz kilkoro z VI b. Dzieci przeżyły sportowy, plenerowy Dzień Dziecka.

Wśród atrakcji znalazła się ścianka wspinaczkowa, integracyjny bieg w połączonych spodniach, gra  w piłkę nożną w „sukienkach”, strzelanie z łuku oraz inne śmieszne konkurencje indywidualne i zespołowe. Jedną z atrakcji kolejnych dni był wyjazd do Skansenu w Sanoku (największego w Polsce).  W Skansenie młodzi turyści zobaczyli najcenniejsze obiekty drewnianej architektury: chaty, dwór, cerkiew z ikonami, kościół i synagogę, a także odtworzony rynek galicyjski. Zbiory pochodziły z regionu Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórza. Uczniowie podczas pobytu w Bieszczadach udali się na pieszą  górską wyprawę  na szczyt Połoniny Wetlińskiej do legendarnego schroniska – „Chatka Puchatka”. Wędrówka, ze względu na cudowne widok i ciekawe opowieści przewodnika zapadła uczestnikom w pamięci. Kolejną atrakcją był spływ pontonowy korytem Sanu. Urokliwe zakola i podnoszące poziom adrenaliny przełomy, dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. Niezwykłą przygodą były również dla uczestników plenerowe zajęcia z technik przetrwania w dzikiej przyrodzie. Instruktor przekazał informacje dotyczące budowy szałasu, rozpalania ogniska bez zapałek, filtrowania wody i jej uzdatniania. Pokazał, co powinien zawierać plecak trapera górskiego. Do tego odwiedziliśmy zagrodę żubrów, park linowy i uczyliśmy się robić lizaki. Zajęcia otwierały na świat istniejący poza ekranami telefonów i komputerów, bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego kraju. Odkryliśmy wyjątkowe piękno na krańcu Polski – Bieszczady.             

                                                                                                                                                                                                

 

 

Uczestniczymy w programach: