Dzień Dyni

28 października uczniowie klas drugich świętowali Dzień Dyni. Tego dnia nasza sala zamieniła się w barwną przestrzeń dostosowaną do uroczystości. Było wiele tematycznych dekoracji, dzieci przyniosły dynie, same również ubrały się odpowiednio do tematyki dnia.

Wychowankowie świetlicy zostali podzieleni na 4 grupy, w których wykonywali zadania na punkty. Dzieci miały między innymi za zadanie rozwiązać krzyżówkę, przejść z zasłoniętymi oczami przez pole dyniowe, posegregować dynie według wielkości, zbić kręgle za pomocą dyni, czy odnaleźć skarb w miąższu z wydrążonej dyni. Zajęcia miały na celu zintegrować grupę, nauczyć pracować w zespole, bawić się zgodnie i w ciekawy sposób spędzać czas wolny. Uczniowie dowiedzieli się również jakie zdrowotne właściwości ma to warzywo i że warto je mieć w swojej codziennej diecie.