Sukces naszej uczennicy

Dnia 7 listopada w siedzibie Nadleśnictwa Miłogostowice odbył się XXVIII Sejmik Ekologiczny, podczas którego nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu przyrodniczego „Pszczoły”. Jest nam niezmiernie miło pochwalić się sukcesem uczennicy naszej szkoły- Leny Gil z klasy VI h.

Lena znalazła się w gronie uczniów Dolnego Śląska, których prace zostały zauważone i docenione. Oprócz otrzymanych nagród, uczestnicy mieli okazję poznać działania podejmowane przez Lasy Państwowe w celu ochrony gatunkowej pszczoły, jak również uczestniczyć  w otwarciu ścieżki ekologicznej „Ginące pasje: pszczelarstwo i bartnictwo. Edukacja w zakresie ochrony pszczołowatych na terenie Nadleśnictwa Legnica”. Młodzi uczestnicy tego wydarzenia mogli zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi pszczołowatych oraz pasji jaką jest pszczelarstwo. Ponadto wspólnie zostały posadzone sadzonki lipy jako drzewa miododajnego, a także była okazja do zwiedzenia szkółki i zapoznanie się ze specyfiką hodowli młodych sadzonek w kontenerach.

Marlena Polakowska