Apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 8. listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada jest dniem refleksji nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz odzyskana nie jest czymś trwałym, danym na zawsze, tylko czymś, co trzeba pielęgnować. Główną częścią akademii był program poetycko-muzyczny przygotowany  przez uczniów klasy 5f.

Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem  przez Polskę niepodległości. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów z kółka muzycznego. 101 rocznica odzyskania przez z Polskę niepodległości została również upamiętniona o godzinie 11.11 poprzez wspólne odśpiewanie hymnu przez wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Aby podkreślić doniosłość uroczystości, uczniowie ubrani byli na galowo.

Małgorzata Olejnik, Anna Sołtysik,  Renata Wojciechowska, Roman Grzesiak