sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Piernikowy zawrót głowy

19 listopada 2019
Z życia szkoły

Warsztaty zdobienia i dekorowania pierników „Piernikowy zawrót głowy”.

W środę, 6 listopada  2019 roku odbyły się w naszej szkole  niecodzienne zajęcia. Dzieci z koła kulinarnego uczestniczyły w warsztatach zdobienia pierników, prowadzonych przez Panią Wandę Kuzyszyn. Uczniowie poznali historię piernika i dowiedzieli się, że pierniki mają najdłuższą tradycję spośród wszystkich wypiekanych ciast.

Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa pierny, czyli pieprzny, gdyż pieprz jest jedną z przypraw wchodzących w skład pierników. W czasie warsztatów każdy uczeń miał okazję poznać  sposób  przygotowania  idealnego  ciasta na pierniki oraz  poćwiczyć  nakładanie i zdobienie lukrem  pojedynczych pierników. Powstały prawdziwe, piernikowe arcydzieła. Trudno było się powstrzymać i niektóre zostały zjedzone… Uczestnicy podczas zajęć rozwijali  swoje zdolności manualne i plastyczną wyobraźnię. Była to wielka radość dla wszystkich.

M. Juźwiak i D. Kukła

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast