Dzień: 2019-11-22

Konkurs „Jesienne Wrota”

Dnia 21.XI.2019 .r w Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dekoratorskiego „Jesienne wrota”. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej, rozwijanie umiejętności pracy w zespole, poznanie i wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych dzieci z głogowskich szkół. Wychowankowie naszej świetlicy otrzymali wyróżnienie. (więcej…)

Monika Pyrek

30 października uczniowie naszej szkoły mieli okazje uczestniczyć w alternatywnej lekcji W-F zorganizowanej przez Fundację Moniki Pyrek w hali im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Dzieci przywitała Mistrzyni, która prowadziła to niesamowite spotkanie.  W krótkiej, dowcipnej pogadance przedstawiła naszym szóstoklasistom korzyści wynikające z regularnej aktywności fizycznej. (więcej…)

Śniadanie Daje Moc

Od 12 do 15 listopada 2019 r. nasza szkoła już po raz szósty przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu Śniadanie Daje Moc. Jest to akcja edukacyjna, mająca na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W tych dniach chętne klasy wraz z wychowawcami wykonały zdrowy, pełnowartościowy posiłek. (więcej…)

Dzień Życzliwości

21 listopada 2019 r.  klasa 2B  uczestniczyła w   ciekawych warsztatach przygotowanych z okazji Dnia Życzliwości  przez p. Natalię Łagodzką (mamę Igora). Ta ciekawa, pełna empatii lekcja odbyła się w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych. Dzieci miały okazje poznać uczniów tamtej szkoły, dowiedziały się, kto może być życzliwy, jak zachowuje się osoba życzliwa, wspólnie wykonały ordery życzliwości. Te zajęcia długo pozostaną w naszej pamięci. (więcej…)