sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Monika Pyrek

22 listopada 2019
Z życia szkoły

30 października uczniowie naszej szkoły mieli okazje uczestniczyć w alternatywnej lekcji W-F zorganizowanej przez Fundację Moniki Pyrek w hali im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Dzieci przywitała Mistrzyni, która prowadziła to niesamowite spotkanie.  W krótkiej, dowcipnej pogadance przedstawiła naszym szóstoklasistom korzyści wynikające z regularnej aktywności fizycznej.

Zachęciła również do tego, aby odżywiali się regularnie i dbali o nawadnianie organizmu, gdyż właśnie od tego zależy dobre samopoczucie. Były też prezenty. Gospodyni spotkania każdemu z uczestników wręczyła upominek- białą koszulkę z logo fundacji. 

A później- rozpoczęła się zabawa! Rozgrzewkę dla naszych uczniów przeprowadziła sama mistrzyni. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy i zaproszone do poszczególnych stacji. Oj, co tam się działo! Można było między innymi:  dokonać laserowego pomiaru szybkości rzutu piłki ręcznej, siły kopnięcia piłki nożnej, przebiec  dystans 30 metrów (bieg sprinterski).  Największym zainteresowaniem cieszyło  się stanowisko wirtualnej rzeczywistości.  Uczniowie mieli okazję zmierzyć swój refleks, czas reakcji w grach komputerowych symulujących kolarstwo. Opiekunami uczniów byli nauczyciele wf  Monika Skucha, Wojciech Łuczyk i Tomasz Karwat.

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast