sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Pociąg z PRAWAMI DZIECKA

27 listopada 2019
Akcje

20 listopada w wyjątkowy sposób obchodziliśmy w naszej szkole 30  rocznicę uchwalenia KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA. W ramach prac Klubu Szkół UNICEF stworzyliśmy „Pociąg z PRAWAMI DZIECKA”, który został wyeksponowany na korytarzu szkolnym.

W przygotowanie pociągu zaangażowały się wszystkie klasy IV-VI wraz z wychowawcami. Ponadto w 17 klasach przeprowadzona została godzina wychowawcza dotycząca praw dziecka.  20 listopada uczniowie klas starszych odczytali audycję przez radiowęzeł szkolny, która przybliżyła wszystkim tematykę dotyczącą powstania KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA oraz jej znaczenia dla każdego dziecka w Polsce.   W audycji przypomnieliśmy, jakie prawa ma każde dziecko bez względu na to gdzie mieszka, jakiego jest koloru skóry i jaki jest jego statut materialny. Uświadomiliśmy też naszym uczniom, że nadal są miejsca na świecie, gdzie prawa dziecka są łamane.

W niebieskich strojach, z niebieskimi balonikami przypominaliśmy wszystkim o tym wyjątkowym i ważnym dniu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast