sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Głogów moje miasto

28 listopada 2019
Nasze sukcesy

Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym   „Głogów moje miasto”

 W ramach projektu Towarzystwa Ziemi Głogowskiej 26 listopada odbył się Regionalistyczny Konkurs Historyczny „Głogów moje miasto” dla klas 6-7. Uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce na 12 szkół uczestniczących w konkursie. Aleksander Kapturski zajął I miejsce w konkursie indywidualnym.

Turniej skaładał się z dwóch etapów: indywidualnego oraz grupowego. W pierwszym etapie każdy z uczestników miał do rozwiązania test wiedzy. Do drugiego etapu przechodziły szkoły, które łącznie uzyskały największą liczbę punktów. Po pierwszym etapie nasza drużyna zajmowała pierwszą lokatę. W drugiej części uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami związanmi z  topografią przedwojennego miasta, rozpoznawaniem zabytków po fragmencie czy szczegółowe pytania z historii Głogowa. 

Naszą skzołę reprezentowała drużyna w składzie: Martyna Krupa kl. 6 a, Hanna Hertmanowska kl. 6 a oraz Aleksander Kapturski kl. 6 b.

Gratulujemy!!!

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast