Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Dnia 28.11.2019 r nasza szkoła  otrzymała wojewódzki certyfikat „Szkoły Promującej zdrowie”. Wręczenie certyfikatu miało miejsce podczas konferencji „Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia w szkole promującej zdrowie” w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Przyznanie tego certyfikatu jest potwierdzeniem, że nasza szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz jest wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

Przypomnijmy ,że w  2012r przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu Szkoła Promująca Zdrowie, W ramach działań napisany został program „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został jednogłośnie przyjęty i zatwierdzony Przez Radę Pedagogiczną.

Przez te kilka lat cała społeczność szkolna wraz ze szkolnym koordynatorem Panią Martą Gołąbek,  podejmowała liczne działania ,zadania i wyzwania, których celem było i jest  trwałe kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.