Dzień: 2019-12-13

Świąteczne pierniczki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wraz z wychowawcami kultywują tradycje bożonarodzeniowe i starają się jak najlepiej przygotować do świąt. Jednym ze zwyczajów jest pieczenie pierniczków. W czasie zajęć warsztatowych wychowankowie dowiedzieli się czym jest przyprawa korzenna, która sprawia, że ulubiony przysmak dzieci ma tak niepowtarzalny smak. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się do zagniatania, wałkowania i wykrawania ulubionych kształtów ciasteczek.

Odwiedziny Mikołaja

Jak co roku w okresie świątecznym wychowanków Naszej świetlicy odwiedza Mikołaj. Na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, piszą listy do Mikołaja z wymarzonymi grami i zabawkami, którymi chcieliby się bawić spędzając czas po lekcjach. W tym roku tym wyjątkowym dniem był 11 grudnia.

Mali architekci

Dnia 3.12.2019r. mając na względzie rozwijanie u dzieci wyobraźni przestrzennej, współpracy, oraz logicznego myślenia zostały zorganizowane zajęcia konstrukcyjne. Zadaniem wychowanków było wykonanie przestrzennego projektu ,,domu lub fabryki Św. Mikołaja” przy wykorzystaniu różnego rodzaju klocków. (więcej…)

Słodkości życzliwości

W ramach Dnia Życzliwości w świetlicy zostały zorganizowane zajęcia ,, Słodkości Życzliwości”. Zadaniem dzieci było ozdabianie i dekorowanie upieczonych gofrów. Dzieci przygotowując się do zajęć przyniosły swoje ulubione dodatki tj. świeże i suszone owoce. (więcej…)