Dzień: 2019-12-16

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 12.12.2019r. uczniowie z klasy 2E: Anna Mac  oraz Maksymilian Rychta reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie. Wspólne kolędowanie tradycyjnie w grudniu połączyło dzieci ze szkolnych świetlic. Po nagrodzeniu wszystkich uczestników jury, dzieci ich opiekunowie zaśpiewali wspólnie „Wśród nocnej ciszy”.

W oczekiwaniu na święta

Sukces w konkursie „W oczekiwaniu na święta – Bożonarodzeniowe ozdoby”

W związku ze zbliżającymi  się świętami, w Szkole Podstawowej nr 2 odbył  V Międzyszkolny konkurs plastyczno – techniczny „W oczekiwaniu na święta – Bożonarodzeniowe ozdoby”. Celem konkursu była prezentacja jednej z tradycji świątecznej, która umożliwiła wybranym dzieciom z klas integracyjnych zaprezentowanie swoich możliwości artystycznych szerszej publiczności. (więcej…)

Konkurs „Bystre oko – wytęż wzrok”

Po wstępnych zmaganiach wzrokowych w klasach pierwszych, nadszedł czas na konkurs dla najlepszych. Uczestnicy musieli wykazać się dużą spostrzegawczością i umiejętnością koncentracji uwagi, gdyż zadania wcale nie były proste. Wszyscy uczestnicy uzyskali zadowalające wyniki, jednak laureatami konkursu byli:

Patrycja B. z klasy IF – miejsce I

Amelia z klasy ID – miejsce II

Wojciech z klasy IE – miejsce III

Majsterkowo w klasie 2a

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w warsztatach technicznych „Majsterkowo”. Celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni i rozwijania umiejętności manualnych. Pomimo zaangażowania i chęci samodzielnego wykonania pracy w drewnie, a także dużego zapału przy pracy z młotkiem,  żaden palec nie ucierpiał! A prace wyglądały pięknie. (więcej…)

Mikołajkowy turniej piłki ręcznej

I miejsce chłopców w turnieju Mikołajkowym pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa.

10.12.2019r. w Szkole Podstawowej nr 10 został rozegrany został Mikołajkowy turniej piłki ręcznej chłopców pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. W turnieju brało 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Nasza szkolna drużyna wygrała wszystkie mecze, grupowe z SP7 8:1, SP 11:1, SP Radwanice 11:2, SP Jerzmanowa 7:4, w finale turnieju pokonując gospodarzy SP 10 11:9. (więcej…)

Mały Ratownik

Dnia 28.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla uczniów klas 1-3  w którym udział brali uczniowie z naszej szkoły.  Celem konkursu było: oswojenie dzieci z ideą niesienia bezinteresownej pomocy,  wyposażenie ich w wiedzę i umiejętności tak, aby mogły komuś uratować zdrowie, a nawet życie. Zadania były dość trudne a konkurencja duża. Nasza dwuosobowa drużyna otrzymała dyplom i drobne upominki. (więcej…)

Hipoterapia 2019 – stadnina koni

14 grudnia uczniowie realizujący  hipoterapię w ramach Projektu Hipoterapia 2019 w stadninie koni w Bieńkowie spotkali Mikołaja .  Było to ostatnie spotkanie w tym  roku. Były gorące ziemniaki z ogniska i kiełbaski, a słodki poczęstunek przygotowała  mama Paulinki . Wesoły nastrój towarzyszył spotkaniu aż do powrotu do Głogowa. (więcej…)

Dzieci z SP12 dla Hospicjum

Dzieci z SP12  dla Hospicjum „I ty możesz zostać Aniołem”.

Mali odkrywcy

Nasza klasa we wtorek  zamieniła się w miejsce zabawy i nauki eksperymentalnej. Uczniowie klasy III b integracyjnej zaprosili swoich kolegów z kl. II a integracyjnej , aby zaprezentować  swoje umiejętności jakie nabyli w ramach „Klubu Małego Odkrywcy”. (więcej…)

Fotobudka 2019

29 listopada 2019 roku Samorząd Uczniowski z okazji Andrzejek przygotował dla uczniów naszej szkoły FOTOBUDKĘ.  Gadżetów do wyboru było co niemiara, dlatego też w naszej fotobudce pojawiły się księżniczki, panny młode, rycerze, zwierzątka (słonie, świnki i smoki), kosmici i jeszcze wiele innych barwnych postaci. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem o czym świadczyć może poniższa fotorelacja. (więcej…)