Dzień: 2019-12-18

Warsztaty z przedszkolakami

Dnia 11.12.2019 z ogromną przyjemnością gościliśmy grupę sześciolatków  z Przedszkola nr 15 w Głogowie. Dzieci zostały zaproszone na przedstawienie w wykonaniu naszych podopiecznych ze świetlicy pt. ,,Odwiedziny Mikołaja”, a następnie na   warsztaty  z dekorowania piernika. Nasi goście mieli możliwość  ozdobić pierniki według własnych upodobań. Do dyspozycji dzieci były różnokolorowe polewy lukrowe, posypki oraz pisaki cukrowe .

Spotkanie z górnikiem

Dnia 4 grudnia w dzień świętej Barbary gościliśmy w świetlicy szkolnej zasłużonego pracownika kopalni  ZG Polkowice – Sieroszowice.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy górnika oraz integracja ze środowiskiem lokalnym.

Nasz gość opowiedział dzieciom o sobie oraz swojej pracy, chętnie odpowiadał na licznie zadawane pytania, a dzieci ze skupieniem i zainteresowaniem słuchały udzielanych informacji. (więcej…)

Cukrzyca – bądźmy świadomi, pomagajmy

Dnia 14 października w świetlicy szkolnej odbył się dzień Walki

z Cukrzycą. Dzieci miały okazję zapoznać się z tematem choroby , który dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie w każdym wieku. Dzień ten jest szczególnie ważny ponieważ w naszej grupie jest dwoje dzieci  dotkniętych tą chorobą. (więcej…)