Spotkanie z górnikiem

Dnia 4 grudnia w dzień świętej Barbary gościliśmy w świetlicy szkolnej zasłużonego pracownika kopalni  ZG Polkowice – Sieroszowice.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy górnika oraz integracja ze środowiskiem lokalnym.

Nasz gość opowiedział dzieciom o sobie oraz swojej pracy, chętnie odpowiadał na licznie zadawane pytania, a dzieci ze skupieniem i zainteresowaniem słuchały udzielanych informacji.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak i kiedy oszczekiwana jest skała, jakie wyrobiska są u nas najczęściej wydobywane oraz jakie niesie za sobą zagrożenia praca górnika.

Po spotkaniu dzieci oglądnęły film edukacyjny  o warunkach w kopalni pt. ,,Jak to jest- Polkowice – Sieroszowice” , który miał za zadanie zobrazować i utrwalić zdobyte podczas spotkania informacje.