sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Cukrzyca – bądźmy świadomi, pomagajmy

18 grudnia 2019
Świetlica

      Dnia 14 października w świetlicy szkolnej odbył się dzień Walki

z Cukrzycą. Dzieci miały okazję zapoznać się z tematem choroby , który dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie w każdym wieku. Dzień ten jest szczególnie ważny ponieważ w naszej grupie jest dwoje dzieci  dotkniętych tą chorobą.

    

Dziewczynki  chorują na cukrzycę typu 1 i chętnie opowiedziały rówieśnikom o dolegliwościach związanych z hipoglikemią i hiperglikemią

o potrzebach dnia codziennego oraz o  sprzęcie którego używają , a który przyniosły ze sobą .

Nasze ,,słodkie’’ koleżanki  zaprezentowały pomiar cukru za pomocą czytnika jak i w tradycyjny sposób poprzez nakłucie paluszka i upuszczenie kropli krwi na pasek testowy w glukometrze. Wszystkie dzieci  mogły z bliska obejrzeć i dotknąć pompe, serter, insuline, glukometr  oraz pena.

 Świetliczaki mogły zadawać pytania koleżankom które ich nurtowały a nigdy wcześniej nie miały okazji spytać. Ponadto dzieci oglądały film edukacyjny związany z cukrzycą typu 1, rozwiązywały quizy i zagadki.

       Najważniejsze jednak przesłanie płynące z tego spotkania to to aby potrafić udzielić pomocy w przypadku utraty przytomności  oraz nie być obojętnym wobec drugiego człowieka .

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast