sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Dogoterapia

20 grudnia 2019
Świetlica

Dnia 13 grudnia 2019r. dzieci z klas I i II uczestniczyły w zajęciach z dogoterapii.  Dogoterapia to metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę, a psy potrafią być wspaniałymi terapeutami  m.in. rozwijają umiejętności okazywania emocji. Czworonożny przyjaciel o imieniu Lila skradł serca naszych wychowanków. Jego opiekunka p. Paulina opowiedziała o tym jak należy zachowywać się przy zwierzęciu, opiekować się nim.

Każdy uczeń mógł pogłaskać pupila. Dla dzieci przygotowany został specjalny tor przeszkód na końcu którego stał pojemnik i dzieci umieszczały chrupiącą karmę.  Następnie zadaniem pieska było  wytropienie i zjedzenie przysmaku. Na zakończenie zajęć czworonożny gość zaprezentował naszym uczniom wyuczone sztuczki.  Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat zwierząt, dbania o nie, rozbudzenie empatii i odpowiedzialności za stworzenie. Zajęcia dały dzieciom dużo spontanicznej radości i zadowolenia.

 

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast