sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Majsterkowy poranek uczniów klasy 4 d

13 stycznia 2020
Z życia szkoły

Uczniowie klasy 4d wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pod hasłem „Majsterkowo” organizowanych  przez  market budowlany  Castorama w Głogowie. Ideą warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej m.in. poprzez pokazywanie możliwości nadania drugiego  życia skrawkom materiałów i stworzenia z nich nowych przedmiotów.

Zajęcia podzielone zostały na dwie części. W pierwszej- teoretycznej, wykwalifikowany pracownik Castoramy zapoznał uczestników z zasadami BHP oraz wytłumaczył przebieg pracy. Podczas drugiej części uczniowie mogli samodzielnie wykonać oraz ozdobić karmniki dla ptaków. Zdolni majsterkowicze świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem.  Podczas wspólnego wbijania gwoździ, dopasowywania elementów, wiercenia, czy malowania  wszyscy  bawili się przednio, a efekt końcowy przyniósł każdemu dużo satysfakcji. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał  drobny upominek.

Czwartoklasistom , tak spodobały się zajęcia, że już planują następne wyjście do „Majsterkowa”  w Castoramie.

Marzena Witt

Anna Nowak

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast