Zajęcia kulinarne

PIZZERKI-  zajęcia kulinarne połączone z programem Mały odkrywca

W czwartek 16.01. 2020 r. dzieci z klasy II podczas zajęć z cyklu „Mały odkrywca” miały okazję wykonać doświadczenie i odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego drożdże rosną?. Wychowankowie do butelki wsypali drożdże i cukier („ich pokarm”), a następnie założyli na szyjkę butelki balon.

Po chwili obserwowali jak balon rośnie i wypełnia się gazem. Uczniowie swoją wiedzę praktyczną wykorzystali podczas zajęć kulinarnych wykonując pizzerki z ciasta drożdżowego.
Na przygotowane wcześniej spody wykładali swoje ulubione dodatki (ser, pieczarki, salami, kukurydza i wiele innych). Gotowe  małe pizze trafiły do pieca na kilka minut. Tak przygotowany posiłek był doskonałą przekąską spożytą w gronie kolegów i koleżanek.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.