Relaksacja w teorii i praktyce

Dbając o rozwój fizyczny i umysłowy uczniów w świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019/2020 realizowany jest program ,,Relaksacja w teorii i praktyce- ćwiczenia na matach z elementami Jogi, Strechingu i Pilatesu”. Zajęcia odbywają się cyklicznie w każdą środę.

Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z różnymi metodami ćwiczeń, dzięki którym rozwijają i uelastyczniają  swój  kręgosłup, uspokajają i wzmacniają  system nerwowy,  rozwijają  zdolność koncentracji, a także wzmacniają  wiarę we własne możliwości. Dobór metod i ćwiczeń dostosowany jest do ich wieku i możliwości psychoruchowych. Zajęcia prowadzone są w sposób dla nich atrakcyjny w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci posiadają maty, na których wykonują podstawowe asany czyli pozycje w Jodze. Przy muzyce relaksacyjnej wychowankowie mają okazję odprężyć się i zrelaksować po wysiłku umysłowym. Krótkie medytacje pozwalają im wyciszyć umysł i ciało. Dzięki różnym metodom ćwiczeń dzieci mają okazje wybrać te, które sprawiają im przyjemność i są dla nich odpowiednie.