sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Potęga i moc książek

01 maja 2020
Akcje

23 kwietnia na całym świecie obchodzono  po raz kolejny ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku wiosna jednak wita nas w sposób szczególnie niewesoły. Epidemia koronawirusa i  związane z tym liczne ograniczenia sprawiły, że tegoroczne świętowanie przeniesione zostało do   przestrzeni internetowej.

„Moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją” – podkreśla UNESCO w przesłaniu tegorocznego święta. Z kolei  jak mawiała Emily Dickinson: „ Nie istnieje lepszy statek do dalekich podróży, niż dobra książka”.  W obecnej sytuacji związanej z pandemią , to często jedyny i skuteczny sposób opuszczania domu.

Podczas zdalnych lekcji języka polskiego uczniowie  z klas 4d, 5b, 5f oraz 5g  celebrowali to literackie wydarzenie,  wykonując  ilustrację do ulubionej książki lub wcielając  się  w szczególnie bliską ich sercu  postać literacką.

Jak dobrze znowu  Was zobaczyć- zdrowych i uśmiechniętych! Niech moc czytelnicza będzie z Wami!

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast