Coś z niczego…

Uczniowie klas szóstych w ramach realizacji lekcji z  zajęć technicznych  tworzyli „coś z niczego”. Prace przestrzenne zostały wykonane z surowców wtórnych, czyli z odpadów, które mogą być wykorzystane powtórnie. Uczniowie wykorzystywali papier, butelki typu PET, tworzywa sztuczne, folie itp. Technika tworzenia była zupełnie dowolna.

Można było ciąć, kleić, budować, łączyć ze sobą dostępne materiały w dowolny sposób. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia! Wszystkie „recyklingowe stworki” charakteryzowały się oryginalnością i pomysłowością. Lekcja poprzedzona była pogadanką na temat ogromnej ilości odpadów, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla środowiska i zdrowia człowieka. A oto, niektóre z prac: