Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone 2 kwietnia. Nasza wiedza o autyzmie jest wciąż za mała. Wspólnie organizowane akcje pozwalają podnosić świadomość społeczną i wspierać osoby z autyzmem.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły  każdego roku włączają  się w obchody Dnia Autyzmu, dlatego już  teraz chcemy przygotować się do obchodów tego święta. Symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski.
Niebieskie są również szafirki… Czy znacie te śliczne kwiatki? Mają różne odcienie niebieskiego  – od błękitnego po granatowy. To kwiaty wiosny. Pełnia ich kwitnienia przypada na kwiecień. Niebieskie kwiaty szafirka są jednym z pierwszych zwiastunów, że wiosna nadciąga i zaraz na dobre rozgości się w naszych ogrodach.

Chcemy, by nasza szkoła zakwitła wiosną na niebiesko!
 Dlatego w dniach od 15 września do 15 października będziemy zbierać cebulki szafirków. Prosimy Was o włączenie się w tę akcję. Cebulki kwiatów przynoście do Biblioteki szkolnej.  Będzie tam  stał karton, do którego możecie je wrzucić. Uczniowie klas integracyjnych ze swoimi wychowawcami  zasadzą je, by na wiosnę cieszyły oko nas wszystkich!!! Dzień Autyzmu 2021 zakwitnie nam szafirkowo!
Dziękujemy! Zespół nauczycieli ds. Integracji