Emocja

We wrześniu klasy 5b, 5c, 7c oraz 7g rozpoczęły realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjno – Wychowawczego „Emocja”. To projekt poświęcony emocjom, które od zawsze towarzyszą każdemu człowiekowi. Dzieci często nie potrafią właściwie nazwać emocji, trudno im też poradzić sobie z emocjami i uczuciami, które towarzyszą im na co dzień. Projekt „Emocja” realizowany jest podczas godzin z wychowawcą.

Pierwszy moduł dotyczył KREATYWNOŚCI i poświęcony był rozbudzaniu wiary dzieci we własne możliwości, rozwijaniu kreatywności i integracji. Moduł ten zakłada również wstęp do języka migowego i uwzględnia potrzebę empatii w stosunku do osób z niepełnosprawnością. Każdy z nas jest ważny i wyjątkowy.

Podczas pierwszych zajęć nasi uczniowie mieli możliwość poznać najważniejsze zwroty grzecznościowe w języku migowym: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, cześć. Uczniowie mieli również okazję zakodować skrót PJM, który w rozwinięciu oznacza Polski Język Migowy.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.