Dzień: 2020-10-01

Projekt Edukacyjny Emocja

W ramach Programu Międzynarodowego – Projekt Edukacyjny Emocja

Klasa integracyjna  1a obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. (więcej…)

Dzień Chłopaka 1a

Dnia 30 września 2020 roku obchodziliśmy w klasie integracyjnej 1a Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów. Podczas zajęć było dużo uśmiechu, życzliwych słów oraz wzruszeń.

Chłopcy otrzymali laurki, słodkości oraz drobne upominki w postaci przyborów papierniczych, ale największą atrakcją zaproponowaną przez rodziców będzie wyjście do kina na film pt. „O czym marzą zwierzęta”. (więcej…)

Wspólne śniadanie uczniów klasy Ia

Warzywa i owoce to źródło witamin i wielu składników odżywczych. Dzieci do prawidłowego rozwoju bardzo ich potrzebują.

W związku z realizowaną tematyką „ W sadzie i ogrodzie” dzieci poznały piramidę żywieniową i przygotowały wspólnie drugie śniadanie, które jest jednym z ważniejszych  posiłków dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! (więcej…)

Dzień Pustej Klasy

Dnia 25 września 2020 roku nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Pustej Klasy”.

Dzień Pustej Klasy to niezależna inicjatywa, w której od 2015 roku wzięło udział ponad 1000 szkół z całej Polski. To wyjątkowy dzień, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

…Dzień Lekcji Innych Niż Wszystkie ?
…Dzień Inspirujących Spacerów ?
…Dzień Odkrywania Lasu ?
…Dzień Odpoczynku na Łące ?
…Dzień Parkowych Zabaw ?‍♀️ (więcej…)

Wesołe Ranczo

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 3e wyruszyli na wycieczkę do Wesołego Rancza, miejsca   które zachwyciło nas swoją rodzinną atmosferą, przyjaznym zwierzyńcem, przyrodniczymi ciekawostkami i domowymi smakołykami. W naturalnym środowisku, z wielkim entuzjazmem pogłębialiśmy wiedzę o roślinach okopowych, zbieraliśmy z pola ziemniaki oraz poznawaliśmy zwyczaje zwierząt w gospodarstwie wiejskim. Bawiliśmy się bezpiecznie na świeżym powietrzu oraz zajadaliśmy ekologiczne, domowe smakołyki. (więcej…)