Dzień Pustej Klasy

Dnia 25 września 2020 roku nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Pustej Klasy”.

Dzień Pustej Klasy to niezależna inicjatywa, w której od 2015 roku wzięło udział ponad 1000 szkół z całej Polski. To wyjątkowy dzień, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

…Dzień Lekcji Innych Niż Wszystkie ?
…Dzień Inspirujących Spacerów ?
…Dzień Odkrywania Lasu ?
…Dzień Odpoczynku na Łące ?
…Dzień Parkowych Zabaw ?‍♀️

Do akcji z powodzeniem przyłączyła się w tym roku klasa 3e i 1c.

Pierwszoklasiści z przewodnikiem poznawali faunę i florę Rezerwatu w Jakubowie oraz cudowne źródełko. Wiele pozytywnych emocji odczuwały podczas szukania skarbów, zabaw i dyskoteki integracyjnej. Na zakończenie uzupełniły zapas energii zajadając pieczone kiełbaski.

Trzecioklasiści eksplorowali przyrodę w Parku Południowym. Zachwycali się zasłyszanymi odgłosami przyrody i znalezionymi darami natury. Do badania przyrody wykorzystywali lupy, lornetki, aparaty fotograficzne. Badali gatunki napotkanych drzew, a także własne linie papilarne. Pogłębianie wiedzy przyrodniczej przeplatane było zabawami ruchowymi. Uczestnikom lekcji w terenie czas upłynął bardzo szybko. Po powrocie dzieci pisały historyjki związane ze znalezionymi darami natury.