CodeWeek

W dniach 10 – 25 października przypada CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Klasa 6 c przyłączyła się do tej akcji poprzez wzięcie udziału w zajęciach „Odkoduj polaj z panią Martą”. Uczniowie udzielając poprawnych odpowiedzi związanych z gramatyką języka polskiego, zamalowywali kod QR, który potem przenosił ich do rozwiązania zagadki gramatycznej za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie. W dalszej części uczniowie odczytywali pięć kodów skrywających powiedzenia i przysłowia związane ze szkołą i nauką. Wybierali dwa i wypowiadali się w krótkiej formie pisemnej na ich temat.