Lekcja kleksografii

Chyba nie da się omawiać słynnej „Akademii pana Kleksa” bez choćby próby zamienienia jednej lekcji języka polskiego w kleksografię. Potrzebny był tusz, sporo kleksów i mnóstwo pomysłów.
Zadanie wyzwoliło ogromne pokłady inwencji twórczej . Do powstałych kleksów, uczniowie klasy 4a próbowali domalować pasujące elementy tak, aby powstał rysunek . Każdy kleks był wyjątkowy . Okazało się, że zwykła plama może stać się słoniem, wiewiórką, krabem, statkiem kosmicznym, a nawet wieżą Eiffla. Prace, które wykonali , dowiodły niesamowitej pomysłowości , kreatywności i talentu, gdyż efekty były zadziwiające.
Nietypowa lekcja polskiego zainspirowana twórczością Jana Brzechwy, pokazała uczniom niewyczerpaną moc wyobraźni. Mottem zajęć stały się słowa Alberta Einsteina : „Logika zaprowadzi Cię z punktu A do punktu B . Wyobraźnia-wszędzie”. Po zajęciach, chyba nikt z czwartoklasistów nie ma wątpliwości, że tak właśnie jest!