Dzień: 2020-11-04

Muzyczna świetlica szkolna

Podsumowując tematykę cykliczną „Dobry humor mam, gdy tańczę śpiewam i gram grupa dzieci ze świetlicy pod przewodnictwem p. Katarzyny Cyran przygotowała piosenkę i nagranie do melodii „Nie bój się chcieć” z filmu „Zwierzogród”. Dzieci razem z wychowawcą świetlicy szkolnej wykonały utwór oraz rekwizyty użyte podczas nagrania. Wszystkim taka forma integracji i ekspresji muzycznej bardzo się podobała.
Materiał zrealizowany przed 10 października 2020 r.

Zawieszona opłata za obiady

W związku z pandemią COVID – 19 oraz wprowadzonymi nowymi obostrzeniami dotyczącymi funkcjonowania szkół podstawowych (zawieszenie nauczania stacjonarnego dla wszystkich uczniów), informujemy, że nie będą pobierane opłaty za obiady szkolne.
Prosimy o systematyczne śledzenie internetowej strony szkoły. Jeżeli tylko sytuacja ulegnie zmianie, zostaniecie Państwo poinformowani o kwocie i terminie zapłaty.

Pierwszy numer gazetki już gotowy

Grupa uczniów z klasy 4e na zajęciach KOŁA DZIENNIKARSKIEGO tworzy gazetkę pod tytułem „Supernowa”. W ten sposób nie tylko rozwija swoje zainteresowania, ale poznaje pracę dziennikarza i proces tworzenia gazety, która powstaje na makietach dzienników regionalnych Polska Press Grupy. Zachęcamy do przeczytania pierwszego numeru!

Gazetka Supernowa

Powstańcy ’44- pamiętamy!

Ogólnopolski projekt edukacyjny
” Powstańcy ’44- pamiętamy!”

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym Powstańcy ’44- pamiętamy. Celem projektu było zapoznanie uczniów powstaniem warszawskim, jego przebiegiem oraz skutkami. Podczas zajęć dzieci mogły poznać m. in. codzienność warszawiaków w czasie powstania, zaangażowanie dzieci w powstanie, poetów powstania. W ramach akcji zostało zorganizowane szereg przedsięwzięć takich jak:audycja radiowa w rocznicę kapitulacji powstania, konkurs plastyczny, wykonanie opaski symbolizującej powstanie. Oprócz tego uczniowie samodzielnie wykonywali prezentacje związane z powstaniem oraz prezentowali je kolegom z klasy. Część uczniów przelała również na papier swoje rozważania na temat wojny i sposobów jej uniknięcia. (więcej…)