Muzyczna świetlica

Dnia 28 października 2020r. w naszej świetlicy wychowankowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez nauczycielkę świetlicy Katarzynę Cyran. Celem zajęć było rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz zainteresowań muzycznych wśród uczniów. Muzyka jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka.

Uczniowie z dużym zaciekawieniem odkrywali nowo poznany instrument również mieli okazję posłuchać na żywo dźwięku saksofonu altowego oraz dowiedzieli się z jakich elementów on się składa.  Na zajęciach przypomnieliśmy sobie różne rodzaje instrumentów: dętych, blaszanych, szarpanych, strunowych, a także rozmawiały na temat pięciolinii i nut oraz różnych stylów muzyki. Na koniec zajęć wychowankowie mogli swobodnie wykonać pracę plastyczną na temat poznanych instrumentów. Zajęcia przyniosły wszystkim dużo radości jak również wzbogaciły dzieci o nowe doświadczenia muzyczne.